کلید میانبر اکسل

معمولا در استفاده از اکسل (همچنین سایر برنامه ها) هر چقدر استفاده از کیبورد افزایش پیدا کنه سرعت عمل کاربر بیشتر میشه و حرفه ای تر به نظر میرسه. برای اینکه میزان استفاده از کیبورد افزایش پیدا کنه نیاز به تمرین و دقت هست. به مرور استفاده از کیبورد در ذهن نهادینه میشه و به راحتی میتونید از کلید میانبر اکسل استفاده کنید. از مهمترین ویژگی های اکسل، امکان استفاده از کلیدهای میانبر، جهت افزایش سرعت در هنگام کار با کیبورد هست. یکی از مهمترین کلیدهای میانبر دکمه Alt هست!

در اکسل و سایر محصولات آفیس اگر دکمه Alt رو فشار بدید و رها کنید به هر یک از تب های ریبون یک حرف اختصاص داده میشه (که این حرف همیشه ثابت هست و تغییر نمیکنه). مثلا حرف H برای تب Home قرار داده میشه که با زدن این دکمه، تب Home انتخاب میشه و این بار به هر یک از ابزارهای درون تب Home یک حرف تخصیص داده میشه.

استفاده از دکمه Alt برای میانبر اکسل

شکل 1- استفاده از دکمه Alt برای مشخص شدن کلیدهای میانبر ریبون

به همین ترتیب با انتخاب دکمه های مختلف میتونید به ابزار مورد نظرتون برسید و در دفعات بعدی با فشردن سریعتر و دوباره همین مسیر از ابزار مورد نظر استفاده کنید.

نکته:
توجه کنید به بعضی از ابزارها دو حرف اختصاص داده شده (مثل دکمه Format Painter)، در این حالت برای انتخاب دکمه مربوط باید کلیدهای مربوطه روی کیبورد رو سریع تر انتخاب کنید تا تداخلی با سایر ابزارها ایجاد نشه.

 

میانبرهای زیادی در اکسل وجود داره که اکثر کاربران با بخشی از اونا آشنا هستند. در این مطلب یک کتابچه از میانبرهای اکسل که تقریبا جامع ترین منبع میانبرها در اکسل هست براتون آماده کردم که پیشنهاد میکنم حتما ازش استفاده کنید.

حتما بخوانید:  10 کلید میانبر پرکاربرد در اکسل

دانلود کتاب Excel Shortcuts

برای دانلود دانلود کتاب Excel Shortcuts از لینک زیر استفاده کنید (منبع: سایت اکسل جت):